Straipsniai

parallax background

Eterinio aliejaus aromatai – natūrali pagalba peršalusiam vaikui

2018 10 01

Eteriniai aliejai užkimštai nosytei ir kosuliui palengvinti

Mažylio peršalimas kelia nerimą ir vaikui, ir tėvams. Užgulta nosis trukdo kvėpuoti, kosulys drasko krūtinę, peršti gerklę ir mažylis tampa irzlus bei dirglus. Kaip gali padėti eteriniai aliejai?

  • Eteriniai aliejai naikina pavojingus mikroorganizmus, esančius ant odos ir gleivinėse, padeda sumažinti uždegimą.
  • Neleidžia daugintis įvairioms bakterijoms.
  • Padeda pasišalinti kvėpavimo takuose susikaupusioms gleivėms, palengvina atsikosėjimą.
  • Mažina nosies gleivinės paburkimą, todėl oras gali lengviau cirkuliuoti ir palengvėja kvėpavimas.
  • Eteriniai aliejai ramina, dėl to padeda ligoniukui užmigti.
  • Šie aliejai ne tik palengvina peršalimo simptomus, bet ir padeda nesusirgti stimuliuoja apsaugines organizmo funkcijas.

Sloguojančiam vaikui labiausiai tinka eukaliptų, pušų, rozmarinų, levandų, kedrų, mėtų, mandarinų eteriniai aliejai. Vienas populiariausių – levandų eterinis aliejus, kurį galima naudoti net naujagimiams. Jis veiksmingai kovoja su bakterijomis, grybeliais ir virusais, lengvina kvėpavimą, padeda atsipalaiduoti, mažina įtampą.

Gerai žinomas augalas, padedantis nuo kosulio ir bronchito – čiobrelis, kurio arbatą geriame peršalę. Nuo šių negalavimų tinka ir čiobrelių eterinis aliejus. Jį reikėtų maišyti su kitais aliejais, pavyzdžiui, eukaliptų ir arbatmedžių. Stiprus antiseptikas, gelbstintis sergant kvėpavimo takų infekcijomis, yra pušų eterinis aliejus.

Apsisaugoti nuo peršalimo negalavimų ir gripo padės citrinos, eukalipto, levandos, arbatmedžio, kedro, rozmarino eteriniai aliejai.

 

Kaip naudoti eterinius aliejus kūdikiams?

Patiems mažiausiems eterinius aliejus naudokite itin atsargiai. Tai labai koncentruotos biologiškai aktyvios lakios ir skvarbios medžiagos. Naujagimiams saugūs ramunėlių ir levandų aliejai. Levandų aliejus yra universalus jis tinka karščiuojančiam mažyliui, nuramina sudirgusį ligoniuką, padeda užmigti. Nuo 2 mėnesių tinka eukaliptų, mandarinų aliejai, nuo 6 mėn. galima naudoti greipfrutų, medetkų aliejus.

Eteriniuose aliejuose esančios medžiagos į organizmą patenka per odą ir gleivines. Naudoti šiuos aliejus nuo slogos ir kitų peršalimo negalavimų galima keliais būdais. Paprasčiausias užlašinti keletą lašų ant vaiko patalynės.

Geras būdas padėti sergančiam vaikui (jeigu jis nekarščiuoja) šilta vonia su keliais eterinio aliejaus lašais. Šilti vandens garai ir, pavyzdžiui, levandų, aromatas gerina atsikosėjimą ir lengvina kvėpavimą. Eteriniai aliejai vandenyje netirpsta, todėl gryno aliejaus į vonią nelašinkite. Praskieskite jį puse stiklinės pieno, šaukštu augalinio aliejaus arba užlašinkite ant druskos, kurią subersite į vonią.

 Eterinį aliejų galite garinti kambaryje aromatine lempa. Jos apačioje yra žvakutė, o viršuje platus indas, į kurį pilama vandens ir lašinami keli lašai eterinio aliejaus ar jų mišinio.  Kaitinamo eterinio aliejaus aromatas pasklinda visoje patalpoje. Aromaterapiją galima atlikti ir su elektriniu garintuvu. Eterinis aliejus išvalo orą, pašalina bakterijas ir virusus.

Ūmia kvėpavimo takų liga susirgusiam vaikui patariama aromaterapija su levandų arba eukaliptų eteriniais aliejais. Peršalimo ligų sezoną tai pravartu daryti ir profilaktiškai.

Kad vaiką neapipultų šeimos narių į namus parsinešti virusai ir bakterijos, išplaukite kambarius, į vandenį įlašinusios keletą lašų praskiesto antibakterinio eterinio aliejaus. Kitas būdas sunaikinti virusus namuose tokių aliejų purškiklis, kuriuo išdezinfekuosite namų orą. Tokį purškiklį naudokite, jeigu serga kuris iš namiškių. Tokiam purškikliui tinka arbatmedžių, eukaliptų, citrinų eteriniai aliejai.

 

Masažai su eteriniais aliejais

Kūdikiams ypač gerai padeda masažai su eteriniais aliejais. 5–10 lašų eterinio aliejaus praskiedžiama 30 ml bazinio aliejaus, pavyzdžiui, alyvuogių, avokadų, sezamų, saldžiųjų migdolų. Šlakelis šio mišinio sušildomas tarp delnų ir oda tepama švelniais sukamaisiais judesiais.  Patogu masažams įsigyti eterinių aliejų turintį kremą.

Kremuose bus optimalus eterinių aliejų kiekis ir mamai nereikės galvoti, kaip juos atskiesti. Juk masažui naudoti grynų eterinių aliejų negalima. Mamos atliekamas masažas kūdikiui teikia didelį džiaugsmą, švelnūs mamos rankų prisilietimai nuramina, padeda atsipalaiduoti. Kremu įtrinkite kūdikio nugarytę, krūtinę, pėdutes. Masažuokite kūdikį švelniais judesiais, lyg glostydama. Darykite tai šiltame kambaryje, kad mžyliui būtų malonu ir komfortabilu.

Masažai kūdikiui labai naudingi – stiprina raumenis, taip pat – gerina virškinimą ir kvėpavimą, mažina pilvuko dieglius. Masažas su eteriniais aliejais turi trejopą poveikį. Pats masažas padeda gydyti daugelį ligų ir yra puiki profilaktikos priemonė. Tai darant su eteriniu aliejumi, jo aktyviosios medžiagos per odą įsiskverbia į organizmą ir gerina kraujotaką, didina organizmo atsparumą, palengvina sergančio mažylio būklę. Tuo metu įkvepiami aromatai ramina nervų sistemą, mažina įtampą, dirglumą ir nerimą.

Eteriniai aliejai natūrali priemonė, padedanti kovoti su sloga, kosuliu ir kitais peršalimo negalavimais. Tačiau reikia pasirinkti tinkamą aliejų mišinį arba kremą. Geriausia naudoti paruoštus preparatus, skirtus vaikams, nes juose yra specialiai kūdikiams parinktų eterinių aliejų ir saugi jų koncentracija. Netinkamai naudojami eteriniai aliejai gali sudirginti mažylio odą arba gleivinę. Visada laikykitės gamintojo pateiktų naudojimo ir saugojimo rekomendacijų, atkreipkite dėmesį, kokio amžiaus vaikui tinka priemonė, kurią ketinate įsigyti.