Straipsniai

parallax background

Peršalimai

2019 02 28

Išvalyti kūdikio nosytę – nelengva užduotis

Mamos pasitelkia jūrios vandens purškalus, gleivių atsiurbėjus. Gerai nosį atlkemša eteriniai aliejai.

Sloguojančiam vaikučiui tiks eukaliptų,pušų, rozmarinų, levandų, kedrų, mėtų, mandarinų ir levandų eteriniai aliejai. Naujagimiams saugiausi ramunėlių ir levandų aliejai. Levandų aterinio aliejaus poveikis unikalus – šis eterinis aliejus veiksmingai kovoja su bakterijomis, grybeliais ir virusais, lengvina kvėpavimą, padeda atsipalaiduoti, pasižymi švelniai raminančiu poveikiu(todėl ne tik palengvins būklę peršalus, bet ir pagerins kūdikio miegelį, ypač tuo metu, kai kūdikis serga ir yra neramus).

Kiti eteriniai aliejai naudingi gydant peršalimus, - pušų, (naudojamas norint palengvinti kvėpavimą, tinka inhaliacijoms) ir čiobrelių (naudojamas norint palengvinti atsikosėjimą, palengvinti kvėpavimą).

 

Nekeiskite rutinos. Jei kūdikis apsirgęs, karščiuoja, sloguoja, negalima keisti jo įprastos rutinos, pavyzdžiui, nujunkyti, net jei suplanavote tai daryti. Negalima keisti įprasto mišinuko kitu, įvedinėti į racioną naujų maisto produktų, nes galite sulaukti ligos paūmėjimo, virškinimo sutrikimų ar netikėtų alerginių reakcijų. Be to, šie pokyčiai kūdikiui sukeltų papildomą stresą.

 

Švelnios gydymo priemonės. Peršalimo ligų prevencijai ir gydymui išbandykite eterinius aliejus – atlikite masažus ir įtrynimus su priemonėmis, turinčiomis eterinių aliejų, kremu įtrinkite kūdikio nugarytę, krūtinę, pėdutes.

Kūdikiams skirtuose kremuose su eteriniais aliejais, jų dozė pritaikyta naudojimui, saugi, nereikia bijoti perdozavimo. Be to tokias jau subalansuotas priemones daug patogiau naudoti, jos jau apruoštos naudojimui – nereikia rūpintis, kaip paruošti naudojimui, dozuoti ir atskiesti gryną eterinį aliejų.

Kadangi įtrynimams vartojamų priemonių veikliosios medžiagos greitai įsigeria į odą, plečia kraujagysles, dėl to jaučiamas šildomasis poveikis.

Įtrynimų dažnis priklauso ir nuo gamintojo rekomendacijų ir nuo vaiko savijautos. Kai vaikas po įtrynimų jaučiasi gerai – procedūrą galima kartoti tiek kartų, kiek nurodo gamintojas, pvz., 3–5 kartus per parą. Įtrynimo procedūros paprastai kartojamos 3–6 paras, nes ūmine kvėpavimo takų liga susirgusio vaiko būklė per savaitę dažniausiai pagerėja.